yazılım firması istanbul yazılım flughafentransfer Berlin flughafentransfer
English Română

Acasa

Rezultate in anul scolar 2016-2017

 

Sofia Stefania Salajan

Olimpiada Nationala de Muzica Timisoara – premiul I

Piano ArtIs, Iasi – Premiul I

 

Alexandru Stefan Placinta

Olimpiada Nationala de Muzica Timisoara – Premiul al III-lea”Dinu Lipatti”Roma, Italia- Premiul I si Trofeul Categoriei”Lira de Aur” Suceava – Premiul I si premiul „Ciprian Porumbescu”Transylvanian International Piano Competition – Premiul III

 

Mario Victor Lucaci

Olimpiada Nationala de Muzica Arad – Premiul I

„Musica Mundi” Bucuresti – Premiul I

„Mozart International Competition” Roma, Italia – Premiul I si Trofeul categoriei

„Vietri sul Mare – Amalfi Coast International Piano Competition” Italia, trofeul categoriei „Paola Galdi”

„Lira de Aur” Suceava, Premiul I

„Piano ArtIs” Iasi, Premiul I

 

Teodora Ioana Mincu

International Music Competition „Grand Prize Virtuoso” Salzburg, Austria – Premiul I

Olimpiada Zonala de Muzica Iasi – Premiul I

„Miniatura Romantica” Galati – Premiul al II-lea

 

Rezultate anul scolar 2015-2016

Olimpiada Nationala Bucuresti

 

Alexandru Placinta – Premiul I
Sofia Salajan – Premiul al II-lea
Mario Lucaci – Premiul al III-lea

 

Concursul International „Simonne Delbert Fevrier” – Nisse, Cote D’Azur

 

Teodora Mincu – Premiul I

 

Concursul International „Young Virtuosos” Sofia

 

Mario Lucaci – Premiul III

 

Concursul International „Milano Piano Talents”, Italia

 

Mario Lucaci- Premiul II

 

Concursul International „Virtuosi Per Musica Di Pianoforte”, Cehia

 

Theodor Giurcanu – Mentiune

 

Concursul „Lira de Aur”, Suceava

 

Sofia Salajan – Premiul I
Alexandru Placinta – Premiul I Finalist
Mario Lucaci – Premiul I

 

Concursul International „Irina Satchi”, Ramnicu Valcea

 

Mario Lucaci – Trofeul Competitiei

 

Concursul „Piano ArtIs”, Iasi

 

Mario Lucaci – Premiul I
Teodora Mincu – Premiul I
Sofia Salajan – Premiul I
Andrei Preda – Premiul I
Maria Secara – Premiul al III- lea
Eva Egyed – Mentiune

 

Concursul „Dimitrie Cuclin”, Galati

 

Teodora Mincu – Premiul I
Theodor Giurcanu – Premiul I

 

Concursul „Carl Czerny”, Piatra Neamt

 

Teodor Giurcanu – Premiul I
Eva Egyed – Premiul al III-lea
Maria Secara – Mentiune